Bugün - 25 Ağustos 2019 Pazar
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Sayfa 5
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.haberkahramanmaras.com Logo
-
Kahramanmaraş 19°C
Yazar Detayları

SELAHATTİN SEVMEZ “Karış Karış Kahramanmaraş“

SELAHATTİN SEVMEZ  “Karış Karış Kahramanmaraş“ - SON VİRAJ

SON VİRAJ
Yazı Tarihi: 25 Mart 2019 Pazartesi

   31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala, Partiler ve adayları Seçimleri kazanmak için, 16 yıldır Ak Partinin kalelerinden biri olan Kahramanmaraş’ımızda SON VİRAJ a girmiş bulunuyorlar.

   Nurhak hariç tüm belediyeleri elinde tutan Ak Parti, Cumhur  İttifakı ortağı MHP’nin de desteği ile tüm kaleleri korumanın yanında Nurhak ıda yeniden  almanın hesabını yapmaktadır.

   Millet ittifakı ve diğer muhalefet  adayları ise  Ak partinin Kalelerini alamasa da kalelerden ne kadar taş düşürürsem surda bir delik açarımın hesabını yapmaktadır. 

   Kahramanmaraş Büyük Şehir belediye başkanlığı için Belediyeler Birliği Genel Sekreterliğinden fedakarlık yaparak Cumhur ittifakı adına Ak Parti adayı Hayrettin Güngör yarışın son virajında çokta iyi tanımadığı co­-pilot`larla bilmediği yollardan mevcut kaleden bir taş düşürmemek için gece gündüz çalışmalarına devam etmektedir. 

   Enbüyük rakibi olarak lanse edilen CHP+HDP+İP in yani  millet ittifakının adayı (Erdoğan ve Bahçeliye göre dört benzemezler yani  ZİLLET yada İLLET  İTTİFAKI) adayı Ali Öztunç Başkanlık için   yarışırken, SP nin adayı da üstlerinden aldığı talimatla  seçimi kazanamasam da  AK partiyi ne kadar zayıflatırsam diye yollara çıkmış iyi bir SÜRÜCÜ olduğunu ispat etmeye çalışmaktadır.

   Ak partinin en çok oy oranına sahip Dulkadiroğlu belediye başkanı ve Cumhur İttifakı Ak Parti adayı Necati OKAY bir taraftan  Millet ittifakı ve diğer muhalefet adaylarına  karşı hem  mevcut durumu korumaya çalışırken, bir taraftan da eski Maraş ı  inşa ve ihya etmeye uğraşırken, hem de seçmenin gelişmişlik yönünden  sürekli Onikişubat-Dulkadiroğlu kıyaslamasının da dezavantajıyla ,  beş yıldır yaptıklarını, yeni beş yılda yapacaklarını  anlatarak hız kesmeden  ve bir yol kazasına uğramadan son viraja girmiş bulunmaktadır.

   Bu seçimde Onikişubat seçmeni Dulkadiroğlu seçmeninden daha farklı bir tavır sergileyeceğe benziyor. Şehrin en gelişmiş bölgesi ve problemleri en az olan ilçe Onikişubat olmasına rağmen , Onikişubat seçmeninin profilinin yanında   mevcut Başkanın yönetim şekli ve hizmeti sunma kriterlerine olan eleştiriler   bu seçimde tavır olarak sandığa yansıyacağa benziyor. 

 Buda her zaman   fazla hizmet in fazla oy anlamına gelmeyeceğinin kanıtıdır. Bu yüzden Onikişubat Belediye Başkanı ve cumhur ittifakı adayı Hanefi Mahçiçek  mevcut durumu korumakta  zorlanacağa benzerken ,siyasetteki ustalığı sayesinde  son virajı kaza  yapmadan  atlatacağa benziyor. Buda siyasetteki son dönemi anlamına gelebilir.

  Türkoğlu ilçesi mevcut belediye  başkanı Osman Okumuş siyasetteki başarılı kariyerini adım adım yukarıya taşıyan birisi. Beyoğlu kasabasındaki başarısı onu Türkoğlu ilçesine taşıdı. Hatta oradan başka makamlara da yakıştıranlar vardı. Başkan Okumuş un en büyük dezavantajı Büyük bir köy durumundaki Türkoğlu’na  önce bir ilçe statüsü kazandırmak ve ardından da merkezle  entegre edip büyük bir metropol İlçe statüsüne kavuşturmak. Bunu başarabilmek içinde birinci dönemindeki başarısından dolayı  ödüllendirilerek ikinci  bir şans yakalamış oldu.

  Fakat hala siyaset etik ve Ahlakının oturmadığı ülkemizde Ak Parti aday  adaylarından Mustafa Taşhan , Türkoğlu belediye başkan adaylığının kendisinin hakkı olduğunu birazda etrafındakilerin de dolduruşuna gelerek bağımsız aday olarak Okumuşun karşısında , onu devirmek için gece gündüz çalıştığına şahit olmaktayız.

    Yaptığımız gözlemlere  göre Başkan Okumuş, Büyük Köy Türkoğlu’nu İlçe yapayım derken kırsal kesimin tepkisini çekmişe benziyor. Tahminimiz rakibi Taşhan da oyları bu kırsal kesimden ve küskün siyasetçilerden alacağa benziyor. Sanki Bağımsız bir  Ak Parti adayı gibi davranması, seçimi kazandıktan sonra Ak Partiye geçerek bir ders verme gibi hayalini bazı kesimlere kabul ettirmişe benziyor.

 Son viraja girdiğimiz bu dönemde Başkan Osman Okumuşun bu durumu iyi okuduğunu ve kalan süreyi bir yol kazasına uğramadan geçirmek istemesidir. 31 mart akşamı belki kaybetmeyecektir ama alınan sonuç, yeni dönemde elini zayıflatacak ve başarılı çıkışı sekteye uğrayacaktır. 

   Onun için Başkan Okumuş son viraja girerken uykusuzluğu, yorgunluğu göze alarak yola devam edecek ve mevcut konumu az bir hasarla kurtaracaktır. Seçimden sonrada hem kendisi hem teşkilat nerede hata yaptık diyecek ve bir iç muhasebe yapacaklardır.

   Umarız tüm bu konuşulanlar seçim günü tekrar tersine döner tüm Kahramanmaraş halkı birlik  ve beraberliğini bozmaz. Tercihini her zaman olduğu gibi milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak istikbali için istikrardan yana kullanır ve Reisine en güçlü şekilde  sahip çıkmaya devam eder. 

   Yalnız merkezi yönetimde artık Kahramanmaraş’ımızı artık en ön planda tutarak hak ettiği yere getirecek yatırımları çok geç olmadan Hayrettin Güngör başkanla  birlikte bu şehre yapmalıdır.

                                                            

                                                                                             Selahattin SEVMEZ

 


 
İletişim E-Posta: www.gonulradyo.com - Telefon: 05304261616
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

NEYİN KURBANIYIZ!
KASKİ ‘DE SULAR NEDEN BULANIK
15 TEMMUZ RUHU
“AK Partinin Kurtuluş Reçetesi”
BEKA İÇİN İSTANBUL’MU!
BÜYÜK KÖYDEN BÜYÜK ŞEHRE
VAKİT 3G VAKTİDİR
GÜNGÖR’LE GÜN GÖRMEK
SON VİRAJ
KARIŞ KARIŞ KAHRAMANMARAŞ
Diğer Yazarlar

KURBAM MEDENİYETİ
YALAKALIĞIN MODASI GEÇMİYOR
HAYAT MI? SEN Mİ?
ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ NE YAPMAK İSTİYOR?
EN ACI
NEYİN KURBANIYIZ!
Çiçeksiz Yeşilliğe Ot derler
FİL HİKÂYESİ
Oyalanma odaklan!
Doğunun İnsan Tezi
Şiddetin Kaynağı Erkeklik Değildir
Yazarlar 
www.haberkahramanmaras.com
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  
Çok Güzel1583 Kişi (%77 )
  
İdare Eder210 Kişi (%10 )
  
Biraz Kötü271 Kişi (%13 )

Toplam 2064 Kişi

KAHRAMANMARAŞ HAVA DURUMU

K.MARAS

Tarihte Bugün
1516 - Yavuz sultan selim han?ın Haleb?i fethi.
1537 - Korfu adasının fethi.
1916 - Rus?ların Muş?u İşgali.
1949 - NATO'nun Yürürlüğe Girmesi
Kim KimdirTümünü Göster
Günün Sözü
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."
(YILDIRIM BEYAZIT)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sayfa 5
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,22ms