Bugün - 13 Aralık 2018 Perşembe
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Sayfa 5
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.haberkahramanmaras.com Logo
Kahramanmaraş 19°C
  
Yazar Detayları

Sema MARAŞLI

Sema MARAŞLI - Kadın Lobisi ve Yargının Bağımsızlığı

Kadın Lobisi ve Yargının Bağımsızlığı
Yazı Tarihi: 4 Aralık 2018 Salı

Aile konusundaki kanunların görüşüldüğü bir hukukçular çalıştayında benden önce konuşan Hakim Bey 6284 sayılı kanun çıktığında, her şikayete gelen kadının kocasına 6 ay hapis cezası verdiğini söyledi. Kanuna göre 10 günden başlıyor ceza. Neden 10 gün değil de 6 ay evden uzaklaştırma verdiğini şöyle açıkladı:

“Erkek her denileni yapsaydı kadının şikayet etmeyeceğini düşünüyorum ve erkeklere akıllı olsaydın deyip işin içinden çıkıyorum.”

Hakim Beyin cümlesini tekrar okuyun, tekrar okuyun ve tekrar okuyun. Her yıl 150 bine yakın erkeğin evden atılma sebebini açıklıyor Hakim Bey. Sebep: “Erkeklerin kadınların her dediğini yapmaması.”

Erkekler köle mi ki kadınların her dediğini yapsınlar ve yapmadıkları zaman ceza alsınlar? Kölelik kanun yoluyla devam ediyor anlaşılan.

Bu nasıl bir zihniyet? Bu sözleri adalet dağıtacağını düşündüğümüz bir hakim söylüyor fakat problem şu ki bu bir hakim değil, binlerce hakim böyle. Evden atılan yüz binlerce erkek olduğuna göre hakimlerin zihniyeti genel olarak bu şekilde işlemeye başlamış.

Hakim Bey, evinden atılan, çocuklarından koparılan erkeklere “Sen de akıllı olsaydın” deyip işin içinden çıkacağını zannediyor. Sokağa atılan yuvası, dağıtılan binlerce erkeğin bedduasını alıyor ve işin içinden bir cümleyle çıkabileceğini zannediyor. Diğer tarafta zebaniler de onu ahiret mekanına götürürken yalvarmalarına karşılık “Sen de adaletli olsaydın” deyip işin içinden çıkacaklardır muhtemelen.

Hakim Bey başka bir cümlesinde şöyle söyledi: “Bir lobi var, kadına tapan. Kadın ne dese olmasını isteyen.”

İşin acı tarafı, Hakim Bey “kadına tapan o lobinin kölesi olmuş” farkında değil, kendine avuntular bulmuş.

Günümüzde kadına şiddetin tanımı da bu kadın sevici lobileri tarafından yapılıyor “Erkek kadının her dediğini yapmamışsa bu kadına şiddet sayılıyor.” İstedikleri yapılmayan kadınlar, fiziksel şiddet olmadığı halde psikolojik şiddeti bahane ederek erkeği şikayet ettiğinde erkek suçlu kabul ediliyor ve cezalandırılıyor.

Sadece ülkemizde değil tüm dünyada bir feminist tahakkümü var. En kötüsü ülkemizde yargı da bu feminist tahakkümünün altında kalmış. Adalet yerle yeksan olmuş durumda.

Hukuk sadece kadınlar için ve haksız bir şekilde işliyor. “Kadın beyanı esastır.” Diyen Adalet Bakanı’nın ve Aile Bakanı’nın olduğu bir ülkede ne kadar adalet olabilir?

Adaleti değil, kadın lobilerini memnun etmek üzerine kurulan bu sistemde, kim ne kadar mahkemelere güvenebilir?

Yargı üyeleri feminist tahakkümünün altında kalmışlar, adaletle hüküm vermeye korkuyorlar. Erkeğin kendini aklayacak delili olduğu halde feminist tahakkümünün etkisinde kalan hakimler, kadın beyanı karşısında erkeklerin delilleri kabul etmeyip erkeklere ağır cezalar kesiyorlar. Yargının bağımsızlığına artık güvenemiyoruz.

Feministler işlerine gelmeyen mahkeme kararları olduğunda adliyelerin önünde eylem yapıyorlar, “erkek adaleti” diye çığlıklar atıyorlar, sosyal medyada yaygara koparıyorlar; bu da hakimler üzerinde psikolojik baskı oluşturuyor. Feministlerin diline düşmekten korkan hakimler, mazlum üstüne basmayı tercih ediyorlar. Hak ve adaletle hüküm veren hakim sayısı yok denecek kadar azaldı.

Geçmiş geçmişte kaldı zannediyoruz ama aslında geçmiş hep devam ediyor. Hz. Musa zamanında erkek olduğu için cinsiyetinden dolayı öldürülen erkek çocukları gibi bugün de erkekler psikolojik olarak öldürülüyor. Bazı sapık ve caniler bahane edilerek medya dili ile bütün erkekler sapık ve katil ilan ediliyor. Kadın beyanı ile erkekler evlerinden atılıyor, çocuklarından koparılıyorlar. Sonra da onu evden atan karısına nafaka vermek zorunda bırakılıyorlar.

Ömür boyu nafaka, çocuk haczi, evebeyne yabancılaştırılan çocuklar, 18 yaş altı evli erkeklere yapılan zulümler, cinsel istismar iftirası ile hayatları bitirilen gencecik delikanlılar, aile babaları…Cinsiyetlerinden dolayı, sadece erkek oldukları için cezalandırılıyorlar.

Başörtülü kadınların da içinde olduğu kadına tapan, büyük bir kadın lobisi, erkeklere savaş açmış durumda. Erkeklere açılmış savaş demek aslında aileye ve vatana açılmış savaş demektir. Vatanı korumaya gelince kahraman ilan edilen erkekler, kadın karşısında köle yapılmaya çalışılıyor.

15 Temmuz’da tankları durduran, vatanı uğruna canını vermeyi göze alan erkekler, kadınlar karşısında yargı önünde adi birer suçlu görünüyor. Bu kanunlar böyle beş yıl daha devam etse ve ülke bir tehlike altında kalsa savunacak erkek çıkmayacak. Kadın karşısında sinmiş, ezilmiş erkeklerin vatanı korumasını beklemek gerçekliğe aykırıdır.

Menfaatçi ve korkak erkekler de bu kadın tahakkümünün kölesi olmuşlar ya görmezden geliyorlar ya da erkekliği bitirmek için kadınlara destek çıkıyorlar.

Allah rızası için; hak ve adaleti getirmek için bu zulümlerin karşısında duracak, mü’minlere ihtiyaç var. Bu kez önümüzde tank değil, sistemli çalışan bir kadın lobisi var. Bu lobi yıkılmazsa aile de vatan da memleket de kalmayacak.

 
İletişim E-Posta: gonulradyo@hotmail.com - Telefon:
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu yazıya hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Yazıları

Cumhurbaşkanına Açık Mektup
Kadın Lobisi ve Yargının Bağımsızlığı
Hadi Evi Yıktık Duygular Ne Olacak?
Kalbinden Öpsem, Geçer mi Canının Acısı?
Feministin Kendini Tanıma Rehberi
Feminizm: Bir Menfaat ve Münafıklık Hareketi
Erkekler Âciz Kadın mı İster?
Kendinizi Eş Olarak Alır mıydınız?
Diğer Yazarlar

'Şehir ve insan'
Kulluğun Kuralları ve Piyasa Koşulları
Kahramanmaraş’ın “Jöntürkleri” ve ” Yöntürkleri”
Doğunun İnsan Tezi
Cumhurbaşkanına Açık Mektup
Yazarlar 
www.haberkahramanmaras.com
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  
Çok Güzel549 Kişi (%92 )
  
İdare Eder20 Kişi (%3 )
  
Biraz Kötü26 Kişi (%4 )

Toplam 595 Kişi

KAHRAMANMARAŞ HAVA DURUMU

K.MARAS

Tarihte Bugün
1754 - Sultan Birinci Mahmud!un Vefatı ve Üçüncü Osman'ın Tahta Çıkışı
1995 - Türkiyenin Gümrük Birliğine Katılması
Kim KimdirTümünü Göster
Günün Sözü
Ölüm değişmiyor. Firak, bekaya kalbolup başkalaşmıyor.
(Bediüzzaman Said Nursi)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sayfa 5
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,16ms