Bugün - 16 Şubat 2019 Cumartesi
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Sayfa 5
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.haberkahramanmaras.com Logo
-
Kahramanmaraş 19°C
Haber Detayları

Doğa Koleji Kahramanmaraş Kampüsü Açıldı

    Doğa Koleji bilinen eğitim kalitesini Kahramanmaraşlı öğrencilerle buluşturdu.

Eğitim Haberi - 6 Ekim 2018 Cumartesi - 11:22

    Doğa Koleji bilinen eğitim kalitesini Kahramanmaraşlı öğrencilerle buluşturdu.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

    Doğa Koleji bilinen eğitim kalitesini Kahramanmaraşlı öğrencilerle buluşturdu.

Doğa Koleji Kahramanmaraş kampüs açılış törenine katılan Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “124 kampüs, 485 okul, 8 bin 500 öğretmen, 13 bin 500 çalışanımız ile Türkiye’nin eğitimde lideri olmanın gururunu yaşıyoruz. Biz Kahramanmaraş’a markamızla birlikte eğitim sistemimizi getirdik ” dedi.

       Eğitim sektöründe bir anlamda standartları belirleyen kurum olarak eğitim kalitesinde başarıyı grafiğini her zaman yukarı taşımayı temel misyon edinen Doğa Koleji, Kahramanmaraşlı öğrenciler ile buluştu. Kahramanmaraş kampüs açılışına Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, okul kurucusu Dr. Halil Gürsoy ile Doğa Koleji yöneticileri katıldı.

     2018-2019 eğitim-öğretim yılında açılarak, Kahramanmaraşlı öğrencilerin akademik başarısını artıracak Doğa Koleji Kahramanmaraş kampüsü, şehirde başarı grafiğini yükseltecek. 

   Doğa Koleji Genel Müdürü Ali Rıza Lüle, “açtığımız kampüsün büyükşehirlerden farkı olmadığı gibi, akademik başarılarıyla göz dolduran bir okul olacaktır” dedi. Kahramanmaraş Doğa Koleji kurucusu Dr. Halil Gürsoy ise Kahramanmaraşlı öğrencilere kaliteli eğitim imkanı sunmaya başladıkları için oldukça gururlu ve heyecanlı olduklarını dile getirdi.

 Kahramanmaraşlı Öğrenciler Doğa ile başarılarını arttıracak

    Eğitimde kalite ve başarıya odaklanan Doğa Koleji zincirine, Kahramanmaraşlı öğrencilerin de katılmasından çok mutlu olduklarını dile getiren Lüle, “Sağlam adımlarla eğitimdeki yatırımlarımıza devam ederek istikrarı elden bırakmadan büyüyoruz.” dedi. Lüle, Kahramanmaraş’ta yeni açılan kampüsün büyük şehirlerdeki kampüslerden hem fiziki hem de akademik olarak hiçbir farkı olmadığını belirtti. Kahramanmaraşlı öğrencilerin başarı rüzgarlarının Doğa’dan eseceğinin ve akademik başarılarının artacağının ise altını çizdi.

 

Lüle sözlerine şöyle devam etti:

“124 kampüs, 485 okul, 8 bin 500 öğretmen, 13 bin 500 çalışanımız ile Türkiye’nin eğitimde lideri olmanın gururunu yaşıyoruz. Biz Kahramanmaraş’a sadece Doğa markasını getirmedik. Markayla birlikte eğitim sistemimizi getirdik. İstanbul’da, İzmir’de, Ankara’da, Antalya’da, Samsun’da ne eğitim, nasıl eğitim veriyorsak, aynısını Kahramanmaraş’a getirdik. Nitelikli eğitimi burada uygulamaya başladık. Nitelikli eğitim demek, nitelikli insan yetiştirmek demektir. Nitelikli eğitimden kastımız, birinci önceliğimiz, nitelikli öğretmenle, sürekli güncellemeyle öğretmenlerimizi dünyayla entegre bir şekilde eğitimi yürütmek, çocuklarımızı dünya ile entegre etmektir. Öğrencilerin, yeni yetişen gençlerin de ihtiyaçları sürekli farklılaşır. Okullarda öğretilen bilgilerin artık bir kısmı öğretilmez duruma gelir. İki yıl önce öğretilen bilgilerin çoğu artık öğretilmiyor. Çünkü artık onların öğrenme değeri ortadan kalkmıştır. Bu nedenle değişen ve güncellenen her şeyde, ihtiyaçta, öğretmenleri de sürekli her yıl güncellememiz gerekiyor. Eğitimde önemli bir husus da, eğitim materyalleri ve kitaplarıdır. Bizde her yıl mutlaka, bilgiler değişip, ihtiyaçlar farklılaştığı için, çocukların algıları değiştiği için, bütün kaynaklar güncellenir.”

 

Lüle, “Mutlu çocuk öğrenir, yetişkin olunca da üretir” felsefesiyle ilerlediklerini öğrencilerin başta bilim ve teknoloji olmak üzere kendi dünyalarını keşfetmesini sağladıklarını kaydetti. Lüle, eğitim sisteminde yenilikçi yaklaşımlara dikkat çekerek tüm öğrencilere aynı kalitede öğrenim hakkı tanıdıklarını vurguladı. Doğa Koleji’nin eğitim kalitesini Anadolu’nun her yerinde yaygınlaştıracaklarını belirten Lüle, “Kahramanmaraş’ta Doğa rüzgarı esecek” dedi.

 Kahramanmaraş Doğa, bir okuldan daha fazlasını sunuyor

 Doğa Koleji’nin eğitim kalitesini Kahramanmaraş’a taşıyan kampüs, 11.000 bin metrekare kapalı, 7500 metrekare açık alana ve 56 dersliğe sahip. Kampüste anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimi veriliyor. Doğa Koleji Kahramanmaraş kampüsü, geniş sosyal alanları, kapalı ve açık spor salonları, yüzme havuzu, kafeterya, görsel sanatlar, müzik, laboratuvarlar, kodlama-robotik atölyeleri, konferans salonu, drama, dans salonu, 3D dersliği, fen ve teknoloji laboratuvarı, bilgisayar dersliği, ekoloji bahçesi, buz pateni pisti, binicilik ve okçuluk kulübü ile bir okuldan fazlasını sunuyor. Doğa Koleji Kahramanmaraş kampüsünde, modern eğitim tekniklerini kullanarak ufku geniş, katılımcı, özgüveni sağlam, aydın ve yaratıcı düşünebilen bireyler yetiştiriyor.

 

Facebook'ta Paylaş
 
Anahtar Kelimeler:doga_koleji_kahramanmaras_kampusu_acildi,
Kaynak / EditörVeli SEVMEZ
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Eğitim Haberleri
Eğitime kar engeli
EĞİTİME ADANMIŞ ÖMÜR
“Çıraklık Atölyesi”

“Çıraklık Atölyesi”
KSܒlü Mühendis Adayları, Bir Araya Geldi
KSÜ, Şair Abdurrahim Karakoç’u Konserle Andı
BİR KİTAPTAN BİN UMUT DOĞAR
GEZİCİ KÜTÜPHANE OSMANGAZİ ORTAOKULU’NDA
Diğer Başlıklar

İSLAM MEDENİYETİNİN AHLAKİ VE HUKUK TEMELLERİ’
GÖNÜL’LER KAZANILIYOR YÜZ’LER GÜLÜYOR
BÜYÜKŞEHİR’DEN BAHAR HAZIRLIĞI
BAHÇELİEVLER PAZARI TAŞINIYOR
“VERGİ KALKARSA FİYATLAR DÜŞER”
TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI ZİYARET
KURTULUŞ DESTANININ 99. YILDÖNÜMÜ
12 ŞUBAT’IN ANISINA 12 BİR TÜRK BAYRAĞI
HOCALI PARKI HİZMETE AÇILDI
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ

Yazarlar 
www.haberkahramanmaras.com
Anket

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı kim olsun?


  
Ali Öztunç7 Kişi (%37 )
  
Hayrettin Güngör12 Kişi (%63 )

Toplam 19 Kişi

KAHRAMANMARAŞ HAVA DURUMU

K.MARAS

Tarihte Bugün
1937 - Naylonun ABD'de ilk üretimi.
1918 - Tatvan'ın kurtuluşu.
Kim KimdirTümünü Göster
Günün Sözü
Adem suretinde olan herkes adem değildir?
(Hacı Bektaşı Veli)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sayfa 5
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,19ms