Bugün - 22 Mayıs 2019 Çarşamba
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Sayfa 5
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.haberkahramanmaras.com Logo
-
Kahramanmaraş 19°C
Haber Detayları

BİLGİ VE KÜLTÜR EVLERİ HİZMETE AÇILDI

-         ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ TARAFINDAN SELİMİYE, ALTINOVA VE HACIAĞALAR MAHALLELERİNE KAZANDIRILAN BİLGİ VE KÜLTÜR EVLERİ HİZMETE AÇILDI -         TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI VE AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ CELALETTİN GÜVENÇ: -         “YAVRULARIMIZ BU GÜZEL MEKANLARDA KUR’AN’DA ÖĞRENECEK, SATRANÇTA.

Gündem Haberi - 25 Mart 2017 Cumartesi - 16:28
-         ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ TARAFINDAN SELİMİYE, ALTINOVA VE HACIAĞALAR MAHALLELERİNE KAZANDIRILAN BİLGİ VE KÜLTÜR EVLERİ HİZMETE AÇILDI
-         TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI VE AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ CELALETTİN GÜVENÇ:
-         “YAVRULARIMIZ BU GÜZEL MEKANLARDA KUR’AN’DA ÖĞRENECEK, SATRANÇTA.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

-         ONİKİŞUBAT BELEDİYESİ TARAFINDAN SELİMİYE, ALTINOVA VE HACIAĞALAR MAHALLELERİNE KAZANDIRILAN BİLGİ VE KÜLTÜR EVLERİ HİZMETE AÇILDI

-         TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI VE AK PARTİ KAHRAMANMARAŞ MİLLETVEKİLİ CELALETTİN GÜVENÇ:

-         “YAVRULARIMIZ BU GÜZEL MEKANLARDA KUR’AN’DA ÖĞRENECEK, SATRANÇTA.. DERS TE ÇALIŞACAK, BİLGİSAYAR DA ÖĞRENECEKLER”

-         ONİKİŞUBAT BELEDİYE BAŞKANI HANEFİ MAHÇİÇEK:

-         “HİÇ BİR GÜÇ BİZİ SİZE HİZMET ETMEKTEN ALIKOYAMAYACAK”

 

   Onikişubat Belediyesi, kırsal mahallelerine sosyal yaşam alanları kazandırmaya devam ediyor. Yapıldıkları bölgelerde çocukların eğitim ihtiyaçlarından, kadınların kişisel gelişimlerine, düğün ve nişan merasimlerinden taziye kabullerine kadar birçok alanda hizmet verebilecek 3 Bilgi ve Kültür Evi daha Selimiye, Altınova ve Hacıağalar Mahallelerinde açıldı.

        TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti Onikişubat İlçe Başkanı Fırat Görgel ve Onikişubat Kadın Kolları Başkanı Banu Pakdil’in katılımıyla gerçekleştirilen törenlerde konuşan Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, 3 mahalleye yapılan yatırım miktarının yaklaşık 3 milyon 500 bin TL tutarında olduğunu söyledi.

     Onikişubat Belediyesi’nin 3 yılda yaptığı hizmetin cumhuriyet tarihine eşdeğer olduğunu kaydeden Başkan Mahçiçek, “Kurulduğumuzdan bu yana devletimizden aldığımız para, 150 Milyon TL. Ama size yaptığımız hizmetin bedeli 320 Milyon TL. İşte eski Türkiye’yle yeni Türkiye’nin farkı bu. Geçmiş iktidarlar döneminden, AK Parti iktidarının farkı da bu. 2014 seçimleri öncesinde, geldiğimizde çocuklarımız naylon terliklerle çamurun içinde yürüyorlardı. Bunu bitirdik. 5.5 milyon metrekare parke yaptık. Bu sene 1 milyon 150 bin metrekare daha ihale yaptık. İnşallah yol noktasında hiç bir eksiğimiz kalmayacak. Bunun yanında yüzlerce camimizin tamiratını yapmışız, bir milyon 700 bin TL harcamışız. Yüzlerce okulumuzda bakım onarım yapmış, oyun takımları koymuşuz. Bir milyon 800 bin TL harcamışız. Yani Onikişubat Belediyesi olarak her noktada varız” diye konuştu.

       Vatandaşın duaları ile hizmetlerini artırarak devam ettireceklerini belirten Başkan Mahçiçek, şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız diyor ya ‘beklentimiz dua, başka bir beklentimiz yok’ diye. Bizimde beklentimiz o, sadece dua bekliyoruz. O dua ben inanıyorum ki, Cumhurbaşkanımızı ayakta tutuyor. Sizlerin duası elhamdülillah onu kazalardan belalardan, musibetlerden koruyor. Bu dua devam ettiği sürece size olan başta Cumhurbaşkanımız ve başbakanımız olmak üzere bizlerin hizmeti devam edecek. İnsanlar fanidir gelir gider. Amel defterinizin kapanmaması için insanlara hizmet yapacaksınız. Kalıcı olan budur. Gerçekten de geçmiş dönemlerden çok daha farklıyız. Her türlü hizmeti ayağınıza getirmeye gayret ediyoruz. Burada çocuklarınız okuyacak, hanım kardeşlerimiz buralarda gün yapabilecekler. İhtiyaç alinde nişanlarınızı, düğün merasimlerinizi yapacaksınız. İhtiyaç halinde taziye evi olarak kullanabileceğiz. İnşallah dediğim gibi Allah’ın yardımıyla AK Parti iktidarıyla, belediyelerimiz her zaman sizlerin emrine amade. Biz inşallah rabbimizin yolunda size hizmet etmek için gayret edeceğiz. Ben bugün bizlerle beraber olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.”

-         “MAKUS TALİHİMİZİ YENMENİN MUTLULUĞU VE GURURUYLA SİZE GELİYORUZ”

       TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç’de hayata geçirilen bu tür hizmetler karşılığında yaşadığı mutluluğu dile getirdi. Geçmişte, görev yaptığı Anadolu’nun birçok kentinde, yol olmayışının, su olmayışının burukluğunu yaşadığını anımsatan Güvenç, “Gelirken yolda başkanımla çamurun tarih olduğunu konuştuk. Her evin önüne kadar götürülen yol hizmetini konuştuk. Bizim ömrümüz bu mücadeleyle geçti. Yolun olmadığı, içme suyunun olmadığı, elektriğin olmadığı, yaşamanın imkansız olduğu evlerin bulunduğu Anadolu’da geçti. Anadolu’yu gördük. Ama bugün bu makûs talihi yenmenin mutluluğunu ve gururunu yaşayarak buraya geldik. Gelinen noktada ortada.. Bir günde bir ilçe belediyemizin 3-4 noktasındaki mahallelerde açtığı bu ilim yuvalarını açıyoruz. Çocuklarımız bu güzel mekanlarda Kur’an da öğrenecekler, satrançta öğrenecekler. Bilgisayar da öğrenecekler, bir müzik aletini kullanmayı da öğrenecekler. İlimle irfanı, Kur’an-ı, el ele, yan yana yürüteceğiz. Geleceğimiz daha aydınlık olacak” diye konuştu.

-         “16 NİSAN’DA İSTİKRARI KAZANDIRIP, KAOSU YENECEKSİNİZ”

        16 Nisan Referandumuyla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Güvenç, bu hizmetlerin devamı için de 16 Nisan tarihinin çok önemli olduğunu söyledi. Muhalefetin referandum tavrını da eleştiren Güvenç, şöyle konuştu:

“Bu hizmetlerin devamını önlemek, kalkınma hızımızı kesmek için muhalefet, hiçbir ahlaki değeri tanımadan düpedüz yalan söyleyerek halkımızın kafasını karıştırmak istiyor. Ben muhalefet adına çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum. Siyaseti bu kadar seviyesi düşük hale getirdikleri için çok üzüldüğümü belirtmek istiyorum. Bir muhalefet milletvekilinin çıkıp ‘kararname ile muhtarlıkları kapatacaklar’ demesi karşısında hayretten utanıyorum. Çok açık söylüyorum. ‘Kararname ile lokanta kapatacaklar’ diyenleri kınıyorum. Yalanla dolanla hiçbir yere varamazsınız. Ak oylarınızla bilin ki 16 Nisan’da yalanı yeneceksiniz. 16 Nisan’da istikrarı kazandırıp, kaosu yeneceksiniz. Güçlü, güvenli, aydınlık bir geleceği kazandırıp, koalisyon dönemlerini yeneceksiniz. Güçlü demokrat lidere 2 başlı sistemi yendireceksiniz. İşin özeti güçlü bir Türkiye’nin önünü açacaksınız. Buna yürekten inanıyorum. Allah’ın yardımıyla bugüne kadar tam 11 kez sandıkta bunların yalanlarına, dolanlarına ders ve cevap verdiğiniz gibi 16 Nisan’da benim bacılarım, benim kardeşlerim bir kere daha bu yalanları onların yüzüne çarpacak diyorum. Allah yardımcımız olsun. Ben bir kere daha belediye başkanımızı yaptığı bu güzel hizmetlerden dolayı tebrik ediyorum. Bu tesislerin hayırlı olmasını diliyorum. Verdiğiniz desteğe de sonsuz teşekkür ediyorum.”

    Açılışların ardından Bilgi ve Kültür Evlerini inceleyen Güvenç ve Başkan Mahçiçek, vatandaşlarla sohbet edip, taleplerini dinledi.

 

Facebook'ta Paylaş
 
Anahtar Kelimeler:
Kaynak / EditörFazilet ÇOMRUK
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Uyuşturucu satıcılarına baskın!
Aycan “Dışarıya bağımlılığımız azalsın”
YAZ SPOR OKULU KAYITLARI BAŞLADI

YAZ SPOR OKULU KAYITLARI BAŞLADI
MACERA PARKI HIZLA YÜKSELİYOR
Aycan “550 bin sağlıkçı atama bekliyor”
VEFAT EDEN ÖNDER ÇİFTÇİNİN EŞİNE TEŞEKKÜR PLAKETİ
TURİZM PASTASINDAN HAK ETTİĞİMİZİ ALACAĞIZ
Diğer Başlıklar

Yedi güzel adamdan yeni güzel insanlara
20 ölü, 37 yaralı
Uyuşturucu satıcılarına baskın!
Aycan “Dışarıya bağımlılığımız azalsın”
YAZ SPOR OKULU KAYITLARI BAŞLADI
MACERA PARKI HIZLA YÜKSELİYOR
Aycan “550 bin sağlıkçı atama bekliyor”
Öğrencilerin Resimleri Sergileniyor
Aycan “Aile yapımız çatırdıyor”
VEFAT EDEN ÖNDER ÇİFTÇİNİN EŞİNE TEŞEKKÜR PLAKETİ
Yazarlar 
www.haberkahramanmaras.com
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  
Çok Güzel1576 Kişi (%77 )
  
İdare Eder210 Kişi (%10 )
  
Biraz Kötü271 Kişi (%13 )

Toplam 2057 Kişi

KAHRAMANMARAŞ HAVA DURUMU

K.MARAS

Tarihte Bugün
1909 - Osmanlı Meclisi Mebusanı üyelerinin Yeşilköy?de toplanması
1766 - Büyük İstanbul Zelzelesi
Kim KimdirTümünü Göster
Günün Sözü
Bize karşı silah taşıyan, bizden değildir
(Hz. Muhammed)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sayfa 5
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,19ms