Bugün - 16 Şubat 2019 Cumartesi
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Sayfa 5
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.haberkahramanmaras.com Logo
-
Kahramanmaraş 19°C
Haber Detayları

Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği Yeniliklere Devam Ediyor

  Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği hastalara ve sağlık çalışanlarına örnek çalışmaları ile bir çok yenilik sunmaya devam ediyor.

Sağlık Haberi - 16 Mayıs 2016 Pazartesi - 17:38
 
Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği hastalara ve sağlık çalışanlarına örnek çalışmaları ile bir çok yenilik sunmaya devam ediyor.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

 

Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği hastalara ve sağlık çalışanlarına örnek çalışmaları ile bir çok yenilik sunmaya devam ediyor.

Kahramanmaraş Valiliğinde Eşgüdüm Toplantısı Yaptııkları  yenilikleri anlatan Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Opr.Dr. Semih Yancar, Türkiye’de ilk defa yazılımı ve eğitim materyallerinin Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği personelince hazırlandığı Çevrimiçi Uzaktan Eğitim Sistemi, Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Devlet Hastaneleri’nde yatan hasta ve refakatçilere yönelik 6 ay önce uygulamaya koydukları Moral Destek Ekibi Uygulaması ile bağlı hastanelerinde tedavi altında olan ve doğum günü gelmiş çocuklara Sürpriz Doğum Günü Uygulaması hakkında bilgiler sundu. Genel Sekreter Yancar, Hastaneden hizmet alan hasta ve yakınlarının http://necipfazildh.saglik.gov.tr/ sitesi içerisinde 07:00-23:00 saatleri arasında sorularının yanıtlandığı Canlı Destek Hattı, Online Memnuniyet Anketi ile Hastanelerde kaliteyi ve hasta memnuniyeti artırmak amacıyla sağlık hizmetleri sunumunda danışma, güvenlik, karşılama, yönlendirme, çalışan davranışları, bekleme süresi, hastanenin genel temizlik ve düzeni gibi hususlarda vatandaş gözüyle değerlendirme yapmak eksik ve aksayan yönleri tespit edilerek düzeltilmesi amacıyla 4 sağlık çalışanının normal vatandaş gözüyle değerlendirme yaptığı Üçüncü Göz Projesi hakkında sunum yaptı.

Uzaktan Eğitim Sistemi Nasıl İşliyor

Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak birliğimize bağlı sağlık tesislerinde görev yapan yaklaşık 6.000 personelimize yönelik Çevrimiçi Uzaktan Eğitim Sistemi oluşturulmuştur.

 Bakanlığımızın eğitim programlarının tüm personele ulaştırılmasını sağlamak amacıyla oluşturulan sistem sayesinde web tabanlı olarak personellerimiz internet olan her yerden ve cihazdan (masaüstü veya mobil) 7/24 eğitimlerini alabilmektedirler.

 Slayt gösterimi veya video eğitimler Ģeklinde eğitim vermeye uygun olan sistem üzerinden online olarak sınav yapılabilmekte ve başarılı olan personellere yine online olarak BaĢarı Sertifikaları verilebilmektedir.

 Uzaktan Eğitim Sistemi tamamen Genel Sekreterliğimiz bünyesinde hazırlanmış olup herhangi bir bütçe oluĢturulmadan hizmet vermeye devam etmektedir.

Hasta Moral ve Süpriz Doğum Günü

 

Kahramanmaraş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak Birliğimize bağlı Necip Fazıl ġehir Hastanesi tarafından yaklaĢık 6 ay önce baĢlatılan yatan hasta ve refakatçilerine yönelik MORAL DESTEK EKiBi uygulaması devam etmekte olup hastanemizde yatarak tedavi gören hastalarımız ile refakatçileri günlük rutin olarak ziyaret edilmektedir.

 Proje kapsamında görevli personelimiz tarafından yatarak tedavi gören hastalarımız, refakatçileri ve yoğun bakımda tedavi gören hastalarımızın yakınları ziyaret edilmekte olup; hatırları sorulmakta, herhangi bir istek ve Ģikayetleri varsa dinlenilmekte ve ivedilikle çözümler üretilmektedir.

 Hastanemizde yatmakta olan hastalarımızın ve yakınlarının moral seviyelerinin yüksek tutulmasını, hastanede daha sosyal ve yüksek iletiĢimde vakit geçirmelerini sağlamak ve yatış sürelerinin kısaltılmasına yardımcı olmak amacıyla MORAL DESTEK EKiBi olarak her zaman yanlarındayız.

KahramanmaraĢ Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak birliğimize bağlı Necip Fazıl ġehir Hastanesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Ek Hizmet Binası bünyesinde YATARAK TEDAVĠ GÖREN ÇOCUK MĠSAFĠRLERĠMĠZĠN DOĞUM GÜNLERĠNDE SÜPRĠZ KUTLAMALAR YAPARAK HASTANEDE GEÇEN GÜNLERĠNĠ BĠR NEBZE DE OLSA NEġELENDĠRMEYE ÇALIġIYORUZ.

 Proje kapsamında günlük olarak Kalite Birimimiz tarafından hastanemizde yatan tüm çocuklarımızın kayıtları taranmakta olup doğum günü denk gelen çocuk misafirlerimiz tespit edilerek görevli personel ekibimiz tarafından çocuğumuz tedavi gördüğü odasında ziyaret edilmektedir.

 Çocuk misafirimize sürpriz olarak doğum günü pastası hazırlanmakta, odası süslenmekte ve minik hediyeler verilmektedir.

yeniliklere bu linkten ulaşabilirsiiniz. http://www.kahramanmaras.gov.tr/kurumlar/kahramanmaras.gov.tr/basin/haber/2016/MAYIS/BASIN%20B%C4%B0LG%C4%B0LEND%C4%B0RME%20TOPLANTISI/Kamu%20Hastaneleri%20Birli%C4%9Fi%20Genel%20Sekreterli%C4%9Fi%20Sunumu.pdf

Facebook'ta Paylaş
 
Anahtar Kelimeler:
Kaynak / EditörHKM -
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Sağlık Haberleri
RAHİM AĞZI KANSERİNE DİKKAT!
Eyşan Nida’nın Hayali Gerçek Oldu
YILBAŞINDA BESLENMEYE DİKKAT EDİN!

YILBAŞINDA BESLENMEYE DİKKAT EDİN!
Siyah çikolata gençleştiriyor
Sakın Denemeyin!!!!
Alzheimer'ın çaresi: Fındık
Vücut direncini güçlendirmenin doğal yolları
Diğer Başlıklar

İSLAM MEDENİYETİNİN AHLAKİ VE HUKUK TEMELLERİ’
GÖNÜL’LER KAZANILIYOR YÜZ’LER GÜLÜYOR
BÜYÜKŞEHİR’DEN BAHAR HAZIRLIĞI
BAHÇELİEVLER PAZARI TAŞINIYOR
“VERGİ KALKARSA FİYATLAR DÜŞER”
TBMM İÇİŞLERİ KOMİSYONU BAŞKANI ZİYARET
KURTULUŞ DESTANININ 99. YILDÖNÜMÜ
12 ŞUBAT’IN ANISINA 12 BİR TÜRK BAYRAĞI
HOCALI PARKI HİZMETE AÇILDI
JANDARMA TRAFİK TİMLERİ

Yazarlar 
www.haberkahramanmaras.com
Anket

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı kim olsun?


  
Ali Öztunç7 Kişi (%37 )
  
Hayrettin Güngör12 Kişi (%63 )

Toplam 19 Kişi

KAHRAMANMARAŞ HAVA DURUMU

K.MARAS

Tarihte Bugün
1937 - Naylonun ABD'de ilk üretimi.
1918 - Tatvan'ın kurtuluşu.
Kim KimdirTümünü Göster
Günün Sözü
Adını aşk koymuşlar."
(Yunus Emre)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sayfa 5
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,19ms