Bugün - 14 Aralık 2018 Cuma
Foto Galeri
Video Galeri
Firma Rehberi
Künye
Reklamlar
Sayfa 5
Üye İşlem
 Bize Ulaşın
www.haberkahramanmaras.com Logo
-
Kahramanmaraş 19°C
Haber Detayları

İş Güvenliği Çalıştayı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Türkiye Belediyeler Birliği koordinasyonu ile 30 büyükşehir belediyesinin katılımı ile 14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayı devam ediyor.

Ekonomi Haberi - 26 Mart 2013 Salı - 17:15
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Türkiye Belediyeler Birliği koordinasyonu ile 30 büyükşehir belediyesinin katılımı ile 14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayı devam ediyor.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Türkiye Belediyeler Birliği koordinasyonu ile 30 büyükşehir belediyesinin katılımı ile 14-17 Nisan 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan İş Sağlığı ve Güvenliği Çalıştayı devam ediyor.

Clarion Otel’de gerçekleştirilen 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında belediyeler arası bilgi ve tecrübe paylaşımı yapmak üzere 30 büyükşehir belediyesinin genel sekreter, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları, iş güvenliği uzmanları, işyeri hekimleri, üniversite akademisyenleri ile İsveç Ulusal İş Hayatı Enstitüsü Uzmanı Bosse Johansson’un katılımı ile İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda ‘Yerel Yönetimlerde Tecrübe Paylaşımı çalıştayında; İş Sağlığı ve Güvenliğinde İsveç Modeli, İtfaiye Çalışanlarının İş Sağlığı ve Güvenliği, Çalışmalarda Pratik Bilgiler, Bakım, Onarım Standartlarına göre İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitim modülleri ele alınıyor.

Çalıştay 1. Gün

14 Nisan 2016 Perşembe günü saat 14.30’da başlayan çalıştayda Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Esin Tümer ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Eğitim Merkezi Amiri Abdurrahman İnce’nin oturum başkanlıklarında Eğitim Modül Grupları Toplantısı gerçekleştirildi.

Aynı gün Türkiye Belediyeler Birliği Eğitim Müdürü Fikret Gültekin ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Müdür Yardımcısı Dr. Nurullah Yücel’in oturum başkanlığında proje çalışma grup toplantıları gerçekleştirildi.

Çalıştay 2. Gün

Çalıştayın ikinci gününde Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Mehmet Sütçü ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya’nın oturum başkanlığında Yerel Yönetimlerde Tecrübe Paylaşımı konusu ele alınırken, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden İş Güvenliği Uzmanı Salim Övüç, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nden İş Güvenliği Uzmanı Tülin Aktaş, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İş Güvenliği Sorumlusu Ayşe Kazlı ve Ankara Büyükşehir Belediyesi İş Güvenliği Sorumlusu Orhan Coşkun, İş Sağlığı ve Güvenliği çalışmalarına ilişkin bilgi paylaşımında bulundular.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kaygısız başkanlığında Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İş sağlığı ve Güvenliği Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Rüştü Uçan; Bakım Onarım Standartlarına Göre İş Sağlığı ve Güvenliği Değerlendirmeleri ve Pratik Bilgiler konusu işlendi.

Çalıştayın açılış konuşmaları ve teşekkür belgelerinin takdimi bölümünde ise program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Açılış konuşmalarına geçilmeden önce Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan tanım filmi ile Kahramanmaraş’ın tanıtımı yapıldı.

Açılış konuşmaları bölümünde kürsüye ilk gelen Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Öğretim Üyesi ve Eğitim Modülleri Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Esin Tümer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit, Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Cevdet Sökmen ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İbrahim Ulaş birer konuşma yaptılar.

Açılış konuşmalarının ardından Teşekkür Belgesi takdimine geçildi ve çalıştayın düzenlenmesinde emeği geçen Düzenleme Kurulu Üyelerine birer Teşekkür Belgesi takdim ederek topluca hatıra fotoğrafı çekildi.

Açılış programının ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Nihat Macit başkanlığında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı İtfaiye Eğitim Merkezi Amiri Abdurrahman İnce; İtfaiye Çalışanlarının İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışmalarında Pratik Bilgiler konusunu ele alarak katılımcıları bilgilendirdi.

Çalıştay 3. Gün

Çalıştayın üçüncü gününde Üsküdar Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi İş Sağlığı ve Güvenliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Esin Tümer başkanlığında İsveç Ulusal İş Hayatı Enstitüsü Uppsala Üniversitesi, Uppsala Üniversite Hastanesi Çalışma ve Çevre Sağlığı Bölümünden Bosse Johansson İş sağlığı ve Güvenliğinde İsveç Modeli’ni anlattı.

Çalıştayda; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Emel Kıraç ve Konya Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Sebahattin Esen başkanlığında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Güvenliği Uzmanları Hazal Özlem Ersan Eruş; ‘İş sağlığı ve Güvenliği Eğitimleri Modülü’,   Semih Kumaş; ‘Risk Değerlendirme Grubu Eğitimleri Modülü’ ile İşyeri Hekimi Dr. M. Metin Konukoğlu; ‘İşe Dönüş, Oryantasyon Eğitimleri Modülü’ konularında bilgilendirme yapacaklar.

Öğleden sonraki bölümde ise Manisa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Serpil Aykurt ve Mardin Büyükşehir Belediyesi Marsu Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Serpil Erener başkanlığında; Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İş sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü Didem Hacımustafaoğlu; ‘Çalışan Temsilcisi Eğitim Modülü’,İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT Genel Müdürlüğü İş sağlığı ve Güvenliği Şube Müdürü Hatice Önlen; ‘Üst Yönetici Eğitim Modülü’, Ordu Büyükşehir Belediyesi İş Güvenliği Uzmanı Mustafa Aydın; ‘İSG Kurul Üyeleri Eğitimleri Modülü’ konularında bilgilendirme yapacaklar.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehir Gezisi düzenlenmesinin ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal işler Dairesi Başkanı Doç. Dr. Mehmet Fetih Yanardağ ve İstanbul Üniversitesi İETT Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakalrı ve Eğitim Daire Başkanı Haşim Karakoç başkanlığında; Ordu Büyükşehir Belediyesi OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Suat Olgun; ‘OSKİ İSG Çalışmaları’, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TESKİ Genel Müdürlüğü Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Serpil Karadağ; ‘TESKİ İSG Çalışmaları’, İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü Sivil Savunma Müdürü Zeki Tepe; ‘İZSU İSG Çalışmaları’, Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü İş Güvenliği Uzmanı Tansel Koralay; ‘MSUKİ İSG Çalışmaları’ hakkında bilgilendirme de bulunacaklar.

Çalıştay 4. Gün

Çalıştayın dördüncü gününde ise Aydın Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Cahit Küçükönder başkanlığında;  İstanbul Büyükşehir Belediyesi İş Güvenliği Uzmanlarından Numan Elmas; ‘Destek Elemanları Eğitim Modülü’, Halil Tam; ‘Özel Grupların Eğitim Modülü’, İsmail Macit Zeki; ‘Diğer Eğitimler Modülü’ ve Barış Kuzucu; ‘Müdürlüklere Göre Eğitim Modülü’ konularında bilgilendirme yapacaklar.

Çalıştayın sonunda Trabzon Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Nazmi Öztürk ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Eyüp Karataş başkanlığında Değerlendirme ve Öneriler sunulacak.

Facebook'ta Paylaş
 
Anahtar Kelimeler:TÜBİTAK, Ortaöğretim, Öğrencileri, Araştırma, Projeleri, Avrupa, Bölgesi, Yarışm,
Kaynak / EditörDHA - Mesut Bilal BUĞDAY
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz

İsmail(İstanbul)
Değerli ustadımıza allahtan rahmet diliyoruz.
Gönderilen Tarih - 5 Temmuz 2012 Perşembe (16:07)  

Diğer Ekonomi Haberleri
Altın alacaklar dikkat
Borcu olanlar dikkat!
1 milyon ton petrol çıkarıldı!

1 milyon ton petrol çıkarıldı!
Paranız kesilebilir
Çalışanlara bir maaş ikramiye
Albayrak: Demirel'in yaptığını yapmayacağız
ASGARİ ÜCRET İÇİN İLK TEKLİF GELDİ
Diğer Başlıklar

Necip Fazıl Koleji Yerli Malı Haftası İçin Kutlama Yaptı
BAŞKAN ERKOǒTAN KÜLTÜR KAMPÜSܒNDE İNCELEME
AKILLI ŞEHİR TEKNİK DESTEK SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
“Yaşlanan İnsan ve Toplum” Konulu Panel Düzenlendi
Aycan “Çağlayancerit, Ekinözü ve Nurhak’a adliye istiyoruz”
YOLLARIN DURUMU İÇLER ACISI
YAVUZ BÜLENT BAKİLER’E “FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI”
Şifa kaynağı narın faydaları neler?
FİLİSTİN KONFERANSINA DAVETLİSİNİZ
BÜYÜKŞEHİR’DEN KAR MÜCADELESİ
Yazarlar 
www.haberkahramanmaras.com
Anket

Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


  
Çok Güzel549 Kişi (%92 )
  
İdare Eder20 Kişi (%3 )
  
Biraz Kötü26 Kişi (%4 )

Toplam 595 Kişi

KAHRAMANMARAŞ HAVA DURUMU

K.MARAS

Tarihte Bugün
1995 - Bosna Barış Antlaşması
1911 - Amundsen'in Güney Kutbu'nu Keşfi
Kim KimdirTümünü Göster
Günün Sözü
Hiddet, azgın bir ata benzer, haline bırakılırsa kendi ateşiyle yıpranır.
(Shakespeare)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Reklamlar
Sayfa 5
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
0,17ms